Terra Creta

gulate logo terra creta 1Spoločnosť Terra Creta bola založená na začiatku roku 2001 dvoma krétskymi vizionármi s rozsiahlymi znalosťami a skúsenosťami v oblasti výroby a predaja olivového oleja.

Naše prvé zariadenie bolo umiestnené v časti Souda v oblasti Chania, Kréta. Zakladatelia spoločnosti Terra Creta boli od vzniku zameraní na zvýšenie vývozu a zároveň trvalo podporovať filozofiu firmy: stabilitu, konzistenciu a kvalitu, s hlbokým záväzokom k organickým výrobkom.

Jeden z prvých vyrobených olejov spoločnosti bol  Extra panenský olivový olej PDO Kolymvari Chania Crete. Tento legendárny olivový olej bol uznaný na celom svete a táto tradícia pokračuje dodnes. Vzhľadom k rýchlemu nárastu dopytu po našich výnimočných výrobkoch sa v roku 2007 objavila potreba viac pokročiť a získať viac priestoru.

V logu Terra Creta sa nachádza olivový strom, strom života. Je to najstarší olivový strom na Kréte, ktorý dodnes rodí olivy a v limitovanej sérii sa z neho lisuje olivový olej.

Vetvy z monmentálneho olivovníka vo Vouves boli použité pri obradoch pri každých letných olympijských hrách od Aténskych olympijských hier v roku 2004. Tento starý strom bol vybraný za symbolickú česť, pre jeho monumentálne postavenie a pokročilý vek. Vek sa odhaduje na zhruba 3000 rokov, ak nie viac. Miestni obyvatelia veria, že je to najstarší olivovník na svete, ale jeho dutý kmeň neumožňuje určiť presné datovania.

Z wikipédie CZ:

Olivovník ve Vouves

Olivovník ve Vouves (řecky Ελιά Βουβών) je olivovník ve vesnici Ano Vouves v obci Kolymvari v prefektuře Chania na Krétě v Řecku. Je to nejstarší, největší a nejzachovalejší olivovník na světě, který stále přináší mnoho oliv. Jeho věk není možné přesně určit, jelikož má dutý kmen, což je pro staré olivovníky charakteristické. Odhaduje se na 2000 až 4000 let. Kmen má obvod 12,5 m a průměr 4,6 m.

Jedná se o divoký olivovník, který byl ve výšce 3 m naroubován a patří k odrůdě tsounati. Větve vyrůstají z kmene ve spirálách (tzv. striftolia), což dává koruně jedinečný a krásný tvar.

Strom je přírodní památkou. Ratolest z něj byla jako znamení míru zaslána olympijskému výboru.

Terra Creta dnes

Od roku 2009 sme pôsobili z našej novej časti, ktorá sa nachádza v srdci najpreslávenejšej oblasti Kréty na výrobu olivového oleja – Kolymvari, v západnej časti Kréty. Naša state-of-the-art výrobné zariadenia je jedným z najmodernejších mlynov a je vybCompany - Terra creta faktoryavené najmodernejšími výrobnými linkami, vysokými objemnými nerezovými cisternami.

Aby sme zabezpečili úplnú spokojnosť našich zákazníkov, zaviazali sme sa k výrobe takých produktov,  ktoré majú neprekonateľnú kvalitu pri dodržiavaní najprísnejších medzinárodných bezpečnostných  noriem.

Na uspokojenie požiadaviek trhu vyrábame náš Extra panenský olivový olej v niekoľkých odlišných kategóriách (PDO, PGI, Organický atď.) a vo viacerých baleniach(plechovky, sklenené fľaše, sprejové sklenené fľaše, atď.).

Jadrom nášho podnikania je výroba a propagácia Extra panenského olivového oleja  pre medzinárodných spotrebiteľov po celom svete v najvyššej kvalite a s certifikovaným chráneným označením pôvodu (PDO) regiónu Kolymvari.Company - mapa google earth

Na dosiahnutie tohto ambiciózneho cieľa sme zaviedli najprísnejšie medzinárodné štandardy, ktoré majú našu „kvalitu“ a „systém riadenia“ certifikovaný podľa HACCP, ISO 22000/2005, ISO 9001:2008 a ECOCERT, USDA / NOP, KRAV, IFS, KOSHER, pričom máme od EÚ pridelený kód EL-40-027 na výrobu výhradného krétskeho olivového oleja.

Od nášho vzniku v roku 2001, boli naše výrobky uznané a ocenené vo viac než ôsmich medzinárodných a gréckej gastronomických súťažiach najvyššími oceneniami za ich vynikajúcu chuť a vôňu.

Terra Creta si veľmi zakladá na poskytovaní dôležitých informácií o výrobe pre našich zákazníkov. V roku 2006 sme uviedli na trh inovatívny on-line systém sledovateľnosti, tzv. vysledovateľný strom. Zadaním päťmiestneho číslo šarže (LOT number) z produktu na stránke www.terracreta.sk, môžu spotrebitelia získať podrobné informácie o zbere, kvalite a balení. Môžu dokonca vidieť zobrazenie satelitných fotografií z olivových hájov, kde boli zbierané olivy pre ich špecifickú fľašu olivového oleja.Company - vysledovatelný strom preklad

Dnes používame vertikálne výrobné postupy, čo znamená, že starostlivo sledujeme každý aspekt výroby, od poľnohospodárstva cez náš inovatívny olivový mlyn až po balenie.

Kombinácia skúseností personálu Terra Creta o výrobe krétskeho olivového oleja je viac ako 170 rokov. Ich rozsiahle znalosti, odbornosť a odhodlanie sú ústredným prvkom výrobkov, ktoré vyrábajú.

Company - fotka spolupracovnikov

Vybavenie továrne – Zariadenie

Naše zariadenie sa skladá z inovatívneho olivového mlyna a modernej jednotky na plnenie fliaš. Všetky zariadenia sú certifikované podľa HACCP, ISO 22000/2005, BIOHELLAS, IFS, KRAV, ECOCERT atď.

TERRA CRETA – jediný vysledovateľný a najviac oceňovaný olivový olej na svete

Terra-Creta-Slovakia-logo-Wi-FIRE-prospekt

Extra panenský olivový olej prvotriednej kvality pochádza výlučne z pozemkov spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v oblasti Kolymvari,v západnej časti ostrova Kréta a je vyrobený z 100 % olív odrody “Koroneiki”. Inovatívny olivový mlyn zaručuje najvyššiu možnú úroveň zdravých atribútov spolu s výnimočnou prírodnou, sviežou chuťou. Estate olivové oleje sú dostupné v kategóriách: Extra panenský, Extra panenský PDO, a Extra panenský BIO Organický s označením PDO.
Všetky oleje majú kyslosť vždy nižšiu ako 0,5%.

Každý produkt je označený unikátnym sériovým číslom – LOT NUMBER. 

Zdaním tohto unikátneho 5-miestno čísla, ktoré sa nachádza na etikete Vášho produktu (v tvare L.xxxxx) na našej webovej stránke www.terracreta.sk Vás systém presmeruje na grécku stránku www.terracreta.gr. Do bieleho políčka „Sleduj náš olivový olej” zadajte päťmiestne číslo. Tu si následne môžete naštudovať všetky podrobnosti o olivovom oleji – produkte, ktorý práve držíte v ruke.

Extra panenský olivový olejExtra-panenský-olivový-olej-1l-Marasca

V tomto mimoriadnom olivovom oleji je pri olivách typu „koroneiki” zachovaná nádherná ovocná chuť s tónmi hrušiek a mandlí. Olej má zlato-zelený odtieň, s vyváženou a dlhotrvajúcou pestrou chuťou.

Použitie: vhodný na prípravu šalátov, na varenie a vyprážanie

Balenie a objem:

 • sklenená fľaša – spray 250ml
 • sklenená fľaša Marasca 250ml      
 • sklenená fľaša Marasca  500 ml    
 • sklenená fľaša Marasca 1l, plechovka valcová 1l
 • plechovka hranatá 3l                     

 

Extra-panenský-olivový-olej-PDO-1l-MarascaExtra panenský olivový olej – PDO

Produkt Estate Terra Creta je nositeľom označenia PDO (Protected Designation of Origin) = CHOP (Chránené označenie pôvodu). Má ovocnú vôňu a charakteristickú bohatú jemnú pikantnú chuť. Vďaka osobitnej starostlivosti pri pestovaní, výbere a lisovaní tejto panenskej plodiny je kyslosť (Acidity) udržaná pod hodnotou 0,5 %.

Použitie: vhodný na prípravu šalátov a na varenie

Balenie a objem:

 • sklenená fľaša Marasca 250 ml
 • sklenená fľaša Marasca 500 ml
 • sklenená fľaša Marasca 1l, plechovka valcová 1l
 • plechovka hranatá 5l

 

 

Extra panenský olivový olej PDO Organický (BIO)Extra-panensky-olivovy-olej-BIO-PDO-500ml-Danae

Tento vzácny organický olivový olej je balený v recyklovateľných materiáloch. Prísne ekologické procesy sú dodržiavané nielen pri spracovaní tohto výnimočného olivového oleja, ale aj počas celej doby pestovania. Produkt Estate Terra Creta je nositeľom označenia PDO (Protected Designation of Origin) = CHOP (Chránené označenie pôvodu).

Použitie: najvhodnejší na prípravu šalátov a na varenie

Balenie a objem:

 • sklenená fľaša spray 250ml
 • sklenená fľaša Danae 250 ml
 • sklenená fľaša Danae 500 ml

 

OlivyOlivy-zelené-s-paprikou-315ml

Zelené „Chalkidiki“ olivy sú pestované v regiónoch severnej Kréty. Tmavomodré Egejské more, jasné slnečné lúče a úrodná grécka pôda dodáva týmto olivám impozantnú a nezabudnuteľnú chuť. Výber z tých najkvalitnejších olív pod značkou Terra Creta. Pozorne sme vybrali tie najkvalitnejšie olivy, ktoré sú zdravým doplnkom vašej stravy. Olivy svojou pestrou chuťou výrazne obohatia každý šalát.Olivy-kalamata s kôstkou-315ml

 • Zelené olivy s kôstkou
 • Olivy Kalamata s kôstkou
 • Zelené olivy s kápiou
 • Zelené olivy s mandľou     
 • Babičkine olivy s bylinkami a kôstkou

Balenie a obsah: sklenená fľaša 314ml

Použitie: šaláty, snacky, pizze a doplnok k poháriku vína

 

Darčekové sety

Produkty Premium selection v novom šate na web E-shop 470x470Darčekový set Prémiový výber Marasca 3x250ml 

Výber troch najkvalitnejších olivových olejov v 250 ml sklenených fľašiach Marasca v elegantnom balení. Ideálny darčekový set nielen pre milovníkov kvalitného olivového oleja.

 • Extra panenský olivový olej
 • Extra panenský olivový olej – PDO
 • Extra panenský olivový olej – PDO Organický (BIO)

 

Extra panenský olivový olej dekoratívna fľaša Sivillia 500ml Extra-panensky-olivovy-olej-dekoratívna-fľaša-Sivillia-nová-etiketa

V tomto mimoriadnom olivovom oleji je pri olivách typu „koroneiki” zachovaná nádherná ovocná chuť s tónmi hrušiek a mandlí. Olej má zlato-zelený odtieň, s vyváženou  a dlhotrvajúcou pestrou chuťou. Tento produkt vynikne na každom jedálenskom stole.

Balenie: dekoratívna fľaša

Objem: 500 ml

Použitie: vhodný na prípravu šalátov, na varenie a vyprážanie

 

Extra panenský olivový olej – Monastery 500ml 

Olivy na výrobu tohto výnimočného olivového oleja rastú na olivových stromoch na území Kláštora Chrysoskalitissa na západnej časti ostrova Kréta.Kláštor Chrysoskalitissa sa nachádza 72 km na juh od mesta Chania, v tesnej blízkosti nádhernej lagúny Elafonissi. Kláštor pripomína pevnosť, nakoľko je posadený na 35 m vysokej skale s nekonečným výhľadom na more.

Balenie: sklenená fľaša 500 ml

 

 

Ocot BalsamicoOcot-Balsamico-Dorica-250ml nová etiketa 2015

100 % prírodný produkt bez pridania farbív a sladidiel. Je vyrobený z Krétskeho červeného hrozna tradičného typu Romeiko. Zreje 6 mesiacov v dubových sudoch, aby sa dosiahla vynikajúca sladkokyslá chuť. Jedinečná chuť v kombinácii s jahodami a plátkami broskýň.
Použitie: ideálny na prípravu šalátov, na obohatenie omáčok a dipov, a pre milovníkov BBQ na marinády

Balenie, objem a cena:

 • sklenená fľaša – spray 100ml    
 • sklanená fľaša – spray 250ml
 • sklenená fľaša 250ml                 

 

Ocot Balsamico – Cream 

Balsamico krém je klasický ocot balsamico, s nádhernou sladko-kyslou ovocnou chuťou a syrupovou konzistenciou. Je vyrobený z Krétskeho červeného hrozna tradičného typu Romeiko. Zreje 6 mesiacov v dubových sudoch, aby sa dosiahla táto vynikajúca chuť.

Použitie: ideálny na prípravu šalátov, na obohatenie omáčok a dipov, a pre milovníkov BBQ na marinády

Balenie: 250ml

E-SHOP

jednoduché a pohodlné nakupovanie

Logo-na-Terra-Creta-Slovakia-E-shop

 

 

BizStudio-lite Theme by SketchThemes